logotyp

Podziel się Wykop Zaćwierkaj 

Projekt nazwaliśmy „Wspólny mianownik”.

Dlaczego?

Bo czasem mamy wrażenie, że mówimy różnymi językami, a jednak się dogadujemy. Ale też dlatego, że chcemy zachęcić Was do rozmowy.
Zapytajcie rodziców, dziadków, sąsiadów, przyjaciół czy znajomych o słowa i zwroty, które bardzo lubią, ale które – ich zdaniem – wychodzą już z codziennego użycia. Wspólnie możecie ocalić je od zapomnienia.

My, na rozmowy o słowach lubianych – zapomnianych, postanowiliśmy namówić kilkanaście znanych osób – sprawdźcie, jakie wyrazy postanowili uratować.

Przeczytajcie też wywiady ze specjalistami, którzy o języku potrafią mówić w sposób fachowy, zajmujący i niebanalny.

W ramach projektu postanowiliśmy zorganizować również bezpłatne warsztaty z twórczego pisania dla gimnazjalistów oraz szkolenia dla bibliotekarzy i nauczycieli polskiego. Sprawdźcie, kto może wziąć w nich udział i polećcie je znajomym.

Dlaczego to wszystko robimy? Ponieważ język, którym się posługujemy, tworzy naszą rzeczywistość. A my chcemy być jego świadomymi i odpowiedzialnymi użytkownikami. Ale też dlatego, że po prostu lubimy rozmawiać z innymi, przeglądać stare książki i bawić się słowami.

Jeśli też to lubisz, a dodatkowo pracujesz z młodzieżą, zorganizuj dla nich warsztaty pisarskie 1 lub warsztaty pisarskie 2 według naszego scenariusza albo warsztaty dziennikarskie według naszego scenariusza.

W 2014 r. nagraliśmy też spot radiowy - posłuchaj:

A w 2012 r. nagraliśmy film - konkurs, o którym w nim mowa, już się skończył, ale całość nadal jest bardzo aktualna :)

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty - dodaj do ulubionych 2018.

OJczysty - dodaj do ulubionych
comments article copyright https://gulickhhc.com/drugs/weight-loss/